Show/tävlingar 2010 2017-06-19T06:42:34+00:00

16 Januari 2010

Inofficiell Katrineholm

Domare: Hans Almgren, Sverige

Chandis Underbara Greta

BIR BIG-4

28 Februari 2010

Inofficiell Örebro

Domare: Annmarie Maeland, Sverige

Chandis Underbara Greta

BIR

20 Mars 2010

SKK INT Malmö

Domare: Bister Soile, Finland

Chandis Underbara Greta

Cert BIR

3 April 2010

SKK INT Älvsjö

Domare: Chrisitan Geelmuyden

Barroco’s Bergerac

Ukl 2

3 April 2010

SKK INT Älvsjö

Domare: Chrisitan Geelmuyden

Chandis Underbara Greta

BT-2

3 April 2010

SKK INT Älvsjö

Domare: Chrisitan Geelmuyden

Chandis Kajsa Kavat

BT-3 Bästa Veteran

24 April 2010

SKK INT Västerås

Domare: Torbjörn Skaar

Barroco’s Bergerac

Ukl 1

24 April 2010

SKK INT Västerås

Domare: Torbjörn Skaar

Chandis Ujedamej

BT-2

15 Maj 2010

Bostonterriershow 2010

Domare: Gunilla Skallman

Chandis Victoria

BIS-Valp

15 Maj 2010

Bostonterriershow 2010

Domare: Gunilla Skallman

Barroco’s Bergerac

0pl 1 ökl

15 Maj 2010

Bostonterriershow 2010

Domare: Gunilla Skallman

Chandis Underbara Greta

3:a junk

15 Maj 2010

Bostonterriershow 2010

Domare: Gunilla Skallman

Chandis Ujedamej

BIS Junior

15 Maj 2010

Bostonterriershow 2010

Domare: Gunilla Skallman

Chandis Ronja Rövardotter

opl

15 Maj 2010

Bostonterriershow

Domare: Gunilla Skallman

Chandis Pippi Långstrump

BT-2

15 Maj 2010

Bostonterriershow

Domare: Gunilla Skallman

Chandis Kajsa Kavat

3:a Veteran

15 Maj 2010

Bostonterriershow

Domare: Gunilla Skallman

Uppfödarklass Chandis

Bästa Grupp

15 Maj 2010

Bostonterriershow

Domare: Gunilla Skallman

Parklass Bästa Par

Chandis Ujedamej Chandis Ronja Rövardotter

24 Maj 2010

SKK NAT Sundsvall

Domare: David Lynn, Irland

Barroco’s Bergerac

1+1

24 Maj 2010

SKK NAT Sundsvall

Domare: David Lynn, Irland

Chandis Underbara Greta

BT-2.

30 Maj 2010

SKK INT Österbybruk

Domare: Åke Cronander

Barroco’s Bergerac

Cert Cacib

BIM

30 Maj 2010

SKK INT Österbybruk

Domare: Åke Cronander

Chandis Ronja Rövardotter

Cacib

BIR

13 Juni 2010

SKK INT Avesta

Domare: Dan Ericsson

Chandis Ujedamej

Junkl 1+4

13 Juni 2010

SKK INT Avesta

Domare: Dan Ericsson

Chandis Underbara Greta

Junkl 1+3 Hp

13 Juni 2010

SKK INT Avesta

Domare: Dan Ericsson

Chandis Kajsa Kavat

BT-3 Bästa Veteran

26 Juni 2010

World Winner 2010 Danmark

Domare: Bo Lasthein Andersen, Danmark

 Barroco’s Bergerac

Very Good

26 Juni 2010

World Winner 2010 Danmark

Domare: Bo Lasthein Andersen, Danmark

Chandis Ujedame

jExcellent

26 Juni 2010

World Winner 2010 Danmark

Domare: Bo Lasthein Andersen, Danmark

Chandis Underbara Greta

2:a Junior Excellent

26 Juni 2010

World Winner Danmark

Domare: Bo Lasthein Andersen, Danmark

Chandis Kajsa Kavat

World Veteran Winner 2010

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Chandis Victoria

Bästa Valp

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Barroco’s Bergerac

2:a Ökl CK

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Chandis Skorpan

BH-2 CK

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Chandis Underbara Greta

2:a Junior Ck

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Chandis Ujedamej

BT-R CK

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Chandis Ronja Rövardotter

2:a Chkl Ck

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Chandis Pippi Långstrump

BIR

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Chandis Kajsa Kavat

Bästa Veteran BT-3

4 Juli 2010

SKK NAT Borås

Domare: Carl Gomes, USA

Chandis Uppfödarklass Bästa Grupp

Reserv Grupp i Finalringen

23, 24, 25 Juli 2010

Grenå Danmark

Chandis Valle

23/7 Domare: Grant Code, Irland

BIR-Valp

24/7 Domare: Ingrid Ehold, Österike

BIR-Valp

25/7 Domare: Gerry Hickey, Irland

BIR-Valp

25 Juli 2010

SKK INT Köping

Domare: Carlos Saevich, Argentina

Barroco’s Bergerac

CACIB BH-2

25 Juli 2010

SKK INT Köping

Domare: Carlos Saevich, Argentina

Chandis Ujedamej

CERT BT-2

1 Augusti 2010

SKK NAT Ransäter

Domare: Terje Lindström, Norge

Chandis Skrållan

Ökl 1+2

15 Augusti 2010

SKK INT Askersund

Domare: Göran Bodegård

Barroco’s Bergerac

CERT CACIB CHAMPIONAT

BH-2

15 Augusti 2010

SKK INT Askersund

Domare: Göran Bodegård

Chandis Ujedamej

BT-3

15 Augusti 2010

SKK INT Askersund

Domare: Göran Bodegård

Chandis Underbara Greta

CERT BT-2

15 Augusti 2010

SKK INT Askersund

Domare: Göran Bodegård

Chandis Kajsa Kavat

BT-4

Domare Veteran: Torbjörn Skaar

BIS-R Veteran

21 Augusti 2010

SKK INT Eskilstuna

Domare: Anita Whitmarsh

Barroco’s Bergerac

BH-2

21 Augusti 2010

SKK INT Eskilstuna

Domare: Anita Whitmarsh

Chandis Skrållan

BT-4

22 Augusti 2010

SKK NAT Norrköping

Domare: Åke Cronander

Barroco’s Bergerac

BH-2

22 Augusti 2010

SKK NAT Norrköping

Domare: Åke Cronander

Chandis Skrållan

CERT BIR

31 Oktober 2010

Chandis Viktor

Junior champion Ryssland

Junior cert Ukraina

6 November 2010

DKK Herning

Chandis Valle

Domare: Inger Brodal, Norge

Opl Very Good

7 November

Domare: Hans Almgren, Sverige

BH-4

6 November 2010

DKK Herning

Barroco’s Bergerac

Domare: Inger Brodal, Norge

Cert, R-Cacib BH-3 DK UCH

7 NovemberDomare: Hans Almgren, Sverige

Opl Very Good

6 November 2010

DKK Herning

Domare: Inger Brodal, Norge

Chandis Underbara Greta

R-Cacib BT-3

7 November

Domare: Hans Almgren, Sverige

Opl Excellent

6 November 2010

DKK Herning

Chandis Ronja Rövardotter

Domare: Inger Brodal, Norge

Opl Excellen

t7 November

Domare: Hans Almgren, Sverige

BT-5

19 December 2010

SKK INT Stockholm

Domare: Karl-Erik Johansson

Chandi2 BH

Cert R-Cacib

BH-2

19 December 2010

SKK INT Stockholm

Domare: Karl-Erik Johansson

Chandis Ujedamej

Opl Ck

19 December 2010

SKK INT Stockholm

Domare: Karl-Erik Johansson

Chandis Pippi Långstrump

BT-4

19 December 2010

SKK INT Stockholm

Domare: Karl-Erik Johansson

Chandis Kajsa Kavat

BT-3 BIR-Veteran

19 December 2010

SKK INT Stockholm

Domare: Karl-Erik Johansson

Uppfödargrupp

Bästa Grupp